کنفرانس مطبوعاتی پوچتینو پیش از دیدار با استون ویلا

از ساعت ۱۹:۳۰ امروز دو تیم تاتنهام و استون ویلا در چارچوب رقابت های جام حذفی انگلستان به مصاف یکدیگر میروند . تاتنهام در حالی پذیرای استون ویلا خواهد بود که در شانزده دیدار اخیر تنها یکبار نتیجه را به آنها واگذار کرده است .

به گزارش وبسایت هواداران باشگاه تاتنهام در ایران پیش از این دیدار مائوریسیو پوچتینو در کنفرانس خبری حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد .

آیا جام حذفی برایتان حکم یک زنگ تفریح در میان فشردگی بازی های لیگ را دارد یا ممکن است باعث شود روند خوبتان را دچار مشکلاتی کند ؟

جام حذفی تورنمنت مهمی برای ماست . فرصت خوبی خواهد بود تا شاید شانس بازی به بازیکنانی بدهیم که به طور منظم به کار گرفته نشده اند . با تیم بسیار خوبی رو به رو هستیم و میخواهیم در این رقابت ها باقی بمانیم و به همین دلیل باید راهی برای پیروزی در این دیدار پیدا کنیم . همچنین میبایست شرایط بازیکنان را پس از این بازه ی زمانی فشرده بسنجیم و بهترین تصمیم را بگیریم تا به بازیکنان و کل مجموعه کمک کنیم و بتوانیم به چیزهای بزرگ دست یابیم . یکی از آن چیزها این است که در این دیدار پیروز شویم و به دور بعد راه یابیم .

چند تغییر اعمال خواهد شد ؟ ۱۱ تا ؟ زیاده ؟

ایده ی مشخصی نداریم . باید شرایط بازیکنان را نه تنها از لحاظ جسمی بلکه روحی روانی بررسی کنیم ، بعضی از آنها به استراحت نیاز دارند . مطمئنا تغییراتی خواهیم داشت .

آیا خود را در کورس قهرمانی میبینید ؟

در جایگاه مناسبی قرار داریم . پس از بیست بازی سوم هستیم . نمیتوانیم بگوییم ” نه ” اما پاسخ مثبت هم نمیتوان داد . راه زیادی تا پایان لیگ باقی مانده اما اگر روند خوب خود را حفظ کنیم توانایی رقابت را خواهیم داشت .  “چراکه نه ؟! ” برای قهرمانی خواهیم جنگید .

رابطه یتان با استیو بروس چگونه است ؟

بسیار خوب . خوشحالم که بار دیگر او را ملاقات میکنم . او یک مربی و در عین حال یک مرد فوق العاده است . رابطه ی خوبی با هم داریم .

تاتنهام در تاریخ این رقابت ها همواره به عنوان تیمی قدرتمند ظاهر شده اما در سالهای گذشته اینگونه نبوده . آیا قصد دارید که آن را بار دیگر تکرار کنید ؟!

دو سال و نیم میشود که در اینجا حضور دارم . و دو سال گذشته در فینال برابر چلسی قرار گرفتیم . بازیکنان ، باشگاه ، همگی میخواهیم که در این تورنمنت پیشروی داشته باشیم . درست است ، به دلایل مختلفی نتوانستیم آن طور که باید نمایش خوبی داشته باشیم . خواهیم دید ، شاید این فصل فرصت خوبی باشد . در برخی مواقع پای شانس هم در میان است اما ما قصد داریم که در لیگ اروپا ، جام حذفی و لیگ برتر پیشروی کنیم . ترکیب قدرتمندی داریم ، بازیکنان هر روز در تلاش اند اما امکان بازی کردن برایشان وجود ندارد به همین دلیل ممکن است تغییراتی انجام دهیم . اعتماد کردن به بازیکنان از اهمیت بالایی برخوردار است . برای من فوتبال مجموعه ای از احساس پیروزی و شکست میباشد . ما ده ماه در رقابت های مختلف حضور داریم و باید به تیم ثبات دهیم . همه ی بازیکنان مهم هستند ، برخی بیشتر بازی میکنند اما اگر عضوی از خانواده تاتنهام اند باید بدانند که ممکن است در هر دیداری به میدان روند .

آیا برای پیوستن به مربیانی نظیر گوآردیولا یا مورینیو به قهرمانی نیازی دارید ؟

به این چیزها اهمیتی نمیدهم . میخواهم قهرمان شوم چراکه این برای بازیکنان، باشگاه و هواداران معنی خاصی دارد . اگر سخت تلاش کنم ، ایمان داشته باشم و تسلیم نشوم مطمئنم که روزی به آن دست خواهم یافت .

چه انتظاری از استون ویلا دارید ؟

از ابتدای فصل مشکلاتی گریبان گیر آنها بود اما هم اکنون استیو بروس  سکان هدایت این تیم را بر عهده دارد و بار دیگر میتوانند برای صعود تلاش کنند . تیم بسیار خوب با بازیکنان خوب هستند که سابقه ی بازی در لیگ برتر را دارند . بازی سختی خواهد بود . در جام حذفی مهم نیست از لیگ برتر هستید یا چمپیون شیپ یا از دسته های پایین تر . تورنمنت خاصی است و تنها یک بازیست .

اگر هم در جام حذفی و هم در لیگ اروپا به فینال برسید کدام یک را انتخاب میکنید ؟

بودن در چنین شرایطی فوق العاده خواهد بود . میخواهم در هردوی آنها پیروز باشم . تمرکزم را روی اولین فینال میگذارم . شاید دومین فینال کمی سخت باشد . در آن زمان ممکن است درخواست دهم تا تاریخ فینال جام حذفی تغییر پیدا کند .

 

 

 

 

 

درباره سعید پیردهقان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

http://www.20script.ir