پوچتینو : تیم برتر میدان بودیم

شب گذشته و از ساعت ۲۱ به وقت تهران دو تیم تاتنهام و چلسی در ورزشگاه استمفورد بریج به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان این آبی ها بودند که توانستند شکست را با پیروزی عوض کنند .

به گزارش وبسایت هواداران باشگاه تاتنهام در ایران پس از بازی مائوریسیو پوچتینو به تمجید از شاگردانش پرداخت و گفت :

پدرو گل زیبایی به ثمر رساند اما اگر تمام بازی را آنالیز کنید نشان میدهد که ما سزاوار باخت نبودیم ، حداقل تساوی .

توصیف فوتبال دشوار است . زمانی که از حریف بهتر باشید و بازی را واگذار کنید توضیح آن سخت خواهد شد . آنها در مقابل دروازه به خوبی ظاهر شدند و ما نه .

وی ادامه داد :

نگران نیستم . پس از این دیدار میتوان به تیم افتخار کرد چراکه تلاشمان فوق العاده بود. بازی دشواری برابر موناکو داشتیم و مطمئنا حذف از لیگ قهرمانان شرایط را سخت تر میکرد اما پاسخ بازیکنان واضح بود . روحیه ای قوی و نمایشی بسیار خوب ، بهتر کار کردیم اما شکست خوردیم . اگر به ارزیابی ۹۲ دقیقه ی بازی بپردازید ما موقعیت های پر تعدادی خلق کردیم و در فوتبال باید گل بزنید و به خوبی دفاع کنید .

سرمربی آرژانتینی تاتنهام درباره ی تغییراتی که سه شنبه و در برابر موناکو انجام داد خاطر نشان کرد :

از ایجاد تغییر در ترکیب تیم پشیمان نیستم ، بنظرم شما بیش از حد روی چینش بازیکنان و نام ها متمرکز میشوید . از نظر من در فوتبال تمامی بازیکنان تاثیر گذار هستند . من نمیتوانم تمام اتفاقاتی را که رخ میدهد با دلیل برایتان توضیح بدهم . من تنها ۱۱ بازیکن انتخاب میکنم و اگر نتیجه بازی با موناکو به شکل دیگری رقم خورد ، از من نپرسید زیرا پشیمان نیستم .

فقط میتوانیم بازی را آنالیز کنیم و ببینیم ایراد کار کجاست ، چه چیز را باید تغییر دهیم ، با چه روشی بازی کنیم . در دو تورنمنت حضور داریم و برای اینکه توان رقابت داشته باشیم نیاز داریم به بازیکنانمان استراحت دهیم . تمام تلاشمان این است که بهترین تصمیم را بگیریم . سعی کردیم بازی خودمان را انجام دهیم و اگر نگاهی به آمار بیندازید متوجه خواهید شد که بازی کاملا در اختیار ما بود اما آمار در فوتبال تعیین کننده نیست ، باید دروازه حریف را باز کنید و در مقابل حملاتشان بایستید .

پوچتینو ضمن اشاره به اینکه بازیکنان باید قدر موقعیت های خود را بدانند و در امر گلزنی بیشتر تلاش کنند گفت :

آنها برای به ثمر رساندن دو گل به موقعیت های کمتری نیاز داشتند در حالی که ما شانس های بیشتری خلق کردیم و فقط یکبار دروازه حریف را گشودیم که این تفاوت دو تیم بود ، هردو تیم جنگیدند و برای پیروزی در این دیدار تلاش کردند . شاید ما کمی بهتر بودیم اما در پایان آنها پیروز شدند زیرا پس از دریافت گل اول کنترل بازی را از دست دادیم .

تاتنهام پس از این شکست با ۲۴ امتیاز در همان جایگاه پنجم باقی ماند . اسپرز روز شنبه ۱۳ آذر برابر سوانسی رده نوزدهمی قرار خواهد گرفت .

درباره سعید پیردهقان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

http://www.20script.ir