دایر : من یک انگلیسی هستم .

اریک دایر هافبک تیم فوتبال تاتنهام هاتسپر و تیم ملی انگستان تاکید کرد که از رد پیشنهاد پوشیدن پیراهن تیم ملی پرتقال پشیمان نیست .

به گزارش وبسایت هواداران باشگاه تاتنهام در ایران اریک دایر در سن هفت سالگی انگستان را به مقصد پرتقال ترک کرد و دوران فوتبالی خود را در اسپورتینگ لیسبون آغاز نمود ، به همین دلیل بود که وی می توانست برای تیم ملی این کشور به میدان برود .

۱۳ نوامبر سال گذشته بود که نخستین بازی ملی خود را برابر اسپانیا انجام داد و به رقابت های یورو نیز دعوت شد که نمایش نا امید کننده ی سه شیرها مقابل ایسلند منجر به حذف زود هنگام آنها از این مسابقات شد و در پایان این هم تیمی های سابق دایر یعنی پاتریسیو ، کاروالیئو ، آدریان سیلوا ، سدریک و ژوآئو ماریو بودند که جام را بالای سر بردند.

دایر در این باره گفت :

اگر انگلستان نتوانست در تورنمنتی قهرمان شود میخواهم که پرتقال به آن دست یابد . برای آنها خوشحال بودم اما حتی یکبار هم به بازی برای پرتقال فکر نکردم زمانی که جوان تر بودم مذاکراتی با اسپورتینگ انجام شد اما نتیجه ای نداشت و حالا برای بازگشت دیر است . من یک انگلیسی هستم و هیچ وقت خلاف این را بیان نکرده ام . صد در صد انگلیسی ام ، در پرتقال بسیاری از برزیلی ها برای این کشور بازی میکنند در حالی که پرتقالی نیستند.

eric-dier-england-russia-euro-2016_3482454

وی ادامه داد :

وقتی بزرگتر میشدم با این موضوع چندان موافق نبودم و همواره این ذهنیت در من وجود داشت که برای انگلستان بازی کنم . من کاملا انگلیسی هستم و پرتقال نیز خانه ام است .

دایر در خصوص سم آلاردایس سرمربی سابق سه شیر ها گفت :

از هر لحظه ی حضور بیگ سم لذت بردم ، امکانش نبود که بیشتر در کنار او کار کنیم .

ورزشگاه ومبلی در آخرین روز های سال ۲۰۱۶ میزبان اسپانیا خواهد بود و این بازی پایانیست بر دیدارهای پرافت و خیز سه شیرها در این سال ، دایر نیز از باور هم تیمی هایش برای جبران اعتبار از دست رفته ی خود در جام جهانی ۲۰۱۸ میگوید .

eric-dier-england-euro-2016_3487898

قبلا گفتم ، مدت زمان زیادی خواهد گذشت تا از بابت بازی با ایسلند از هواداران عذرخواهی کنیم و بنظرم باید دو سال منتظر بمانیم ، به جام جهانی صعود کنیم و آنجا این مهم را عملی نماییم . از نظر من جبران نمایش یک تورنمنت باید در تورنمنت بعدی انجام شود . زمانی که پیراهن انگلستان را بر تن میکنم احساساتم درست مانند خواسته های هواداران است آنها تمام توان خود را بکار میگیرند و ما از دیدن آنها لذت میبریم .

اریک درباره ی دیدار با اسپانیا نیز گفت :

اسپانیا رقیب فوق العاده ایست . اگر ۹۰ دقیقه دفاع کنیم و در لحظات پایانی گل پیروزی را به ثمر برسانیم همه خوشحال خواهند شد اما این آن چیزی نیست که به آن فکر میکنم ، در فوتبال روز تنها نتیجه اهمیت دارد ولی یک نمایش خوب به همان اندازه مهم است .

دو تیم انگلستان و اسپانیا سه شنبه از ساعت ۲۳:۳۰ در یک دیدار تدارکاتی به مصاف هم خواهند رفت .

 

درباره سعید پیردهقان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

http://www.20script.ir