دمبله از بازگشتش از محروميت مى گويد .

موسى دمبله مى گويد كه پا به پا با ساير بازيكنان و حتى سخت تر از آنها در حال تمرين در مدت زمان محروميتش و حضور در سكو ها بوده است .

به گزارش وبسایت هواداران تاتنهام در ایران هافبك بلژيكى ، كه يك چرخ دنده ى مهم در ماشين به خوبى روغن كارى شده مائوريسو پوچِتينو در فصل قبل بود ، به تازگى محروميتى شش جلسه اى در بازى هاى داخلى را پشت سر گذاشت كه از فصل قبل و بخاطر در گيرى او با ديگو كاستا بازيكن چلسى  از دوم ماه مِى به جا مانده بود .

او دو بازى از فصل قبل و چهار بازى اول اين فصل را به علت همين محروميت از دست داد اما با وارد شدن بعنوان بازيكن جانشين در بين دو نيمه در بين تشويق يكپارچه ۸۵ هزار نفرى طرفداران شب چهارشنبه در بازى با موناكو در حالى كه همگان نام او را فرياد مى زدند بازگشت شكوهمندانه اى را داشت .

بازيكنى با محبوبيت خاص در بين هواداران  ، موسى از بازخوردى كه در ورزشگاه ملى دريافت كرد هيجان زده بود . پيش از بازى روز يكشنبه با ساندرلند در ليگ ، وى خاطر نشان كرد كه هيچ زمانى براى استراحت و كم كارى در هفته هاى آتى وجود ندارد چرا كه او نگران جنگيدن در چند جبهه متفاوت پيش رو است .

بازيكن بيست و نه ساله افزود : ” چند ماهى شده است كه من براى تاتنهام بازى نكرده ام بنابراين من از بازگشتم خوشحالم . من اينجا سخت تمرين كرده ام اما خب طبيعتاً مثل قبل نيست . شما مى خواهيد كه در مسابقه ها بازى كنيد ، شما مى خواهيد كه درگير بازى ها باشيد پس اين راحت نيست كه از ميادين دور باشيد اما من الآن خوشحال هستم و در شب بازى با موناكو نيز خوشحال بودم چرا كه هواداران من را حمايت كردند و اسم مرا يك صدا فرياد زدند . ”
” اين براى من فوق العاده بود . من از اينكه تمام ورزشگاه نام مرا با هم صدا زدند بسيار شگفت زده شده بودم . من تا به حال چنين تجربه اى را نداشتم . سال پيش نيز هواداران دفعات زيادى اسم مرا صدا مى زدند كه من به اين افتخار مى كنم و بسيار خوشحالم . ”

 

” در چند ماه گذشته من من بازى هاى زيادى را تماشا كرده ام و البته تمرينات بسيارى را هم انجام داده ام – تمريناتى بيشتر و سختر از حالت نرمال – اما اين كه پا به پاى ساير بازيكنان تمرين كنى ولى بازى انجام ندهى تجربه ى بدی نبوده است . ”
” همه چيز طبيعى است و فرقى با گذشته كه محروم نبودم نداشته است . مثل قبل با هم تيمى هايم تمرين ميكنم و در خانه با خانواده هم همه چيز مثل سابق است . براى من همه چيز طبيعى بوده است و خوشحال هستم كه برگشته ام و الان هم با هم بيشتر و سخت تر از قبل تلاش خواهيم كرد . ”
با توجه به اينكه اين محروميت فقط براى بازى هاى داخلى بود ، موسى توانست زمان اندكى نيز براى تيم ملى كشورش در تابستان به ميدان برود . او در پيروزى سه بر هيچ بلژيك مقابل جمهورى ايرلند در بازى هاى يورو ۲۰۱۶ از ابتدا به ميدان رفت اما با مصدوميت و تعويض اجبارى روبرو شد و بقيه مسابقات را از دست داد .
او به تركيب تيم ملى كشورش ، در تعطيلات اخير براى بازيهاى ملى ، برگشت . وى پس از حضور يك نيمه اى در شكست دو بر صفر مقابل اسپانيا شمارش معكوس خود را براى بازى كردن براى ما و بازگشت به تركيب تيم شروع كرد .
وى افزود : ” در پنج ماه اخير من فقط دو بار به مدت چهل و پنج دقيقه فرصت بازى را داشتم ولى مطمئن هستم كه تمرينات سختى را پشت سر گذاشته ام . ”
” از لحاظ ذهنى نيز من احساس ميكنم كه آماده هستم و به اين تمركز دارم كه براى تيم مفيد باشم . بازى كه الان در ذهن من است بازى اخير مقابل استوك است . طورى كه ما بازى كرديم فوق العاده بود و تصور من اين است كه قطعاً از اين نيز بهتر خواهد شد . ”
” البته تيم هاى ديگر نيز قوى شده اند اما من فكر ميكنم كه ما از سال پيش نيز بهتر شده ايم . ذهنيت ما در مسير درستى قرار گرفته ، ما چند بازيكن با كيفيت نيز به جمع خود اضافه كرده ايم و تنها به اين نياز داريم كه تمركز كنيم . ”

در بين خريد هاى قرضى جديد حريف يكشنبه – ساندرلند – دو تن از هموطنان موسى ديده مى شوند .

جيسون دِنايِر ( Jason Denayer ) مدافع منچستر سيتى و عدنان يانوزاى ( Adnan Januzaj ) هافبك تهاجمى منچستر يونايتد كه دمبله ميگويد فرصت صحبت با هيچكدام از انها درباره بازى يكشنبه را پيدا نكرده است .
” من با انها صحبت نكرده ام اما ميدانم كه بازيكنان خيلى خوبى هستند . عدنان ميتواند تفاوتى را در خط هافبك آنها ايجاد كند و جيسون نيز مدافع خوبى است و اين در حالى است كه هردو آنها  جوان هستند ولى ما به دنبال پيروزى در همه بازيها از جمله بازى پيش رو روز يكشنبه هستيم . ”
” بازى با موناكو شب نا اميد كننده اى براى ما بود . همه چيز اماده و مهيا براى برد بود اما من فكر ميكنم كه ما از لحاظى ذهنى به اندازه كافى براى پيروزى در بازى يشنبه آماده شده ايم . ما بايد دچار استرس نشويم و فقط كار خود را انجام دهيم . ما بايد اين بازي را ببريم و من به اين اطمينان كامل دارم . “

درباره امیررضا غیوری

1 دیدگاه

  1. عالی بود ممنون از این مصاحبه ی خوب و کامل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

http://www.20script.ir