تاتنهام – جيلينگهام ؛ كنفرانس مطبوعاتى پوچتينو

به گزارش وبسایت هواداران باشگاه تاتنهام در ایران نگاهى خواهيم داشت بر برخى از صحبت هايى كه مائوريسيو پوچتينو در كنفرانس مطبوعاتى پيش از بازى خانگى شب چهارشنبه در برابر جيلينگهام از سرى رقابت هاى EPL Cup براى گفتن داشت .

اخرين اخبار راجع به مصدوميت هرى كين چيست و انتظار داريد او تا چه زمانى دور از ميادين باشد ؟
” مشكل او در رباط مچ پايش است . ما نياز داريم تا هرروز اورا زير نظر بگيريم و هر روز اورا ارزيابى كنيم اما گفتن اين كه بازگشت او چقد طول مى كشد الان غير ممكن است . ”

آيا كبودى اطراف مچ پاى او باعث اين شده است تا گفتن يك بازه زمانى دقيق براى شما غير ممكن باشد ؟
” من تنها ميتوانم چيزى را كه دكتر باشگاه به من گفته است به شما بگويم . اين غير ممكن است كه زمان دقيقى به شما بدهم كه كى او باز مى گردد . او الان حال خوبى دارد ، قبل از همين مصاحبه با او به رستوران رفتم و صحبت كردم و اين را ميتوانم بگويم كه او حال خوبى دارد . ”

به نظر شما ايا اين فرصت خوبى است براى وينسنت يانسن تا خودش را نشان دهد ؟
“بله ، براى همين است كه ما بازيكنانى را ميخريم و تيم خود را قوى تر ميكنيم . اگر شما مشكلاتى مثل بازى با ساندرلند را داشته باشيد ( اشاره به مصدوميت ها ) ، شما بايد بازيكنانى را داشته باشيد كه اماده رقابت كردن هستند و براى همين است كه مى گويند فوتبال يك ورزش جمعى است . من هميشه راجع به كار تيمى با بازيكنانم صحبت مى كنم . الان موقعيت خوبى براى بازيكنان جانشين به وجود آمده است تا كيفيت خود را نشان دهند و براى بودن در يازده نفر اول با يكديگر رقابت كنند . ”

اخرين اخبار از وضعيت اريك داير و موسى دمبله ، بعد از اينكه به علت مصدوميت در بازى با ساندرلند تعويض شدند چيست ؟
” وضعيت انها با وضعيت هرى كين فرق مى كند . چيز مهمى نبود . ما انتظار مشكل بزرگى را نداريم . ”

ايا از عملكرد اخير سون راضى بوده ايد ؟
” بله بسيار زياد ! در چند هفته گذشته او مستحق بازى كردن بوده است و به اين خاطر او در تركيب ابتدايى براى اين بازى قرار گرفته است . بنظر من او خوشحال است كه از بازى مقابل استوك شروع به گلرنى كرده است و اينكه نمايش خوبى مقابل ساندرلند داشت . اين همان چيزى بود كه ما ميخواستيم و از او انتظار داشتيم وقتى كه با او قرار داد امضا كرديم . ”

ايا بازى با جيلينگهام اين فرصت را به شما مى دهد تا به بازى ساير بازيكنان نيز توجهى داشته باشيد ؟
” اين بازى براى ما مهم است . البته ما اين بازى ها را جدى خواهيم گرفت ، چون در زير اسم تاتنهام بازى ميكنيم . اين مهم است كه تغييرى در تركيب ابتدايى داشته باشيد تا شانس بازى كردن به بازيكنانى را بدهيد كه در چند هفته اخير فرصت بازى كردن را نداشته اند و اين چالش بزرگى براى ماست . اين بازى براى ما مهم است . ما ميخواهيم كه در اين رقابت ها بمانيم و رقابت كنيم . ما در فكر اين هستيم كه تركيب ابتدايى را تغيير دهيم زيرا هفت بازى در بيست روز هميشه سخت است . من قبلن هم به شما توضيح دادم كه وقتى ما در ليگ برتر و ليگ قهرمانان بازى ميكنيم به انرژى زيادى نياز داريم و به اين خاطر اين بازى ها فرصت خوبى است تا به كسانى بازى دهيم كه ميخواهند كيفيت خود را نشان دهند . ”
ايا اينكه مربى جيلينگهام بازيكن سابق تاتنهام است ابعاد جديدى به اين مسابقه مى دهد ؟
” در دور قبل جيلينگهام واتفورد را شكست داد و اين درست است كه سطح بازى انها با ما فرق ميكند اما هميشه در بازى هاى حذفى بازى ها بسيار سخت هستند . ما به جاستين ( نام كوچك مربى جيلينگهام ) خوش امد بسيار گرمى را خواهيم گفت ، ما او و دستيارانش را كه براى ما بازى كرده اند را ميشناسيم و ميدانيم كه انها چقدر تاتنهام را دوست دارند و بنظر من اين فرصت خوبى است كه لحظاتى بسيار خوب را با انها تقسيم كنيم . بازى براى ما مهم است و ما نياز داريم كه بهتر از انها بازي كنيم . اين مسابقات هميشه سخت هستند ولى اختيار بازى در دست ما خواهد بود و ما اين را نشان خواهيم داد كه مستحق رفتن به دور بعد هستيم . ”

ازاينكه دله آلى قرار داد جديدى را امضا كرده است خوشحاليد ؟
” اين هميشه خوب است كه بازيكنان تعهدشان به باشگاه را نشان مى دهند . اين اخرين نخواهد بود و ما شايد چند قرارداد جديد را نيز در هفته هاى اتى امضا كنيم . ”

با توجه به اينكه هم شما و هم جاستين ادينبرگ هر دو پيش از مربيگرى بازيكن بوده ايد ، ايا در تيم فعلى شما كسى هست كه چنين علاقه اى براى مربيگرى را نشان داده باشد ؟
” بله ، اين درست است كه برخى بازيكنان اگر بخواهند ميتوانند مربى شوند اما من نميخواهم به شما اسمى بدهم زيرا ممكن است انها خود من را به چالش وادار كنند ، در مقابل من قرار بگيرند و يا جاى من را بگيرند !!! بله ، من احساس ميكنم بازيكنانى هستند كه ميتوانند چنين كارى را انجام دهند . ”

ايا مصدوميت هرى كين شما را وادار به تغيير تاكتيك كرده است ؟
” نه ، مهاجم اماده ى ديگرى را داريم . يانسن نيز ميتواند همان كار را انجام دهد . اين درست است كه انها فرق دارند ولى ما ميتوانيم به همان شكل سابق بازى كنيم . مصدوميت ضرر بزرگى است ولى به ناچار گاهى اوقات در فوتبال اتفاق مى افتد . ما بايد تلاش كنيم تا جاى او را پر كنيم و بنظر من يانسن در فرم خوبى قرار دارد و ميتواند جاى او را پر كند . ”

ايا به نظر شما نكته مثبت اين مصدوميت براى كين اين است كه او ميتواند كمى استراحت كند ؟
” ما نياز داريم كه مثبت بيانديشيم . در حال حاضر اسيب انجام شده است و ما تنها ميتوانيم مثبت فكر كنيم و به او كمك كنيم كه بيش از پيش قوى تر شود . اين مهم است كه به او كمك كنيم . اين فرصت خوبى است كه در جنبه هاى مختلف به او كمك كنيم تا قوى تر شود . ”

نظر شما راجع به گل سازى هاى اخير لاملا و سون چيست ؟
” اين بسيار مهم است زيرا كار تيمى هميشه مهم است . بنظر من اينكه انها مسئوليت ها را در مقابل دروازه حريف قبول ميكنند و كار خود را انجام مى دهند بسيار مهم است . ”

مى شود كمى راجع به استعداد هاى يانسن صحبت كنيد ؟
” شما كيفيت هاى او مشاهده مى كنيد . البته اين سخت است كه شما فقط چند دقيقه فرصت براى نشان دادن انها پيدا مى كنيد . مهاجمان هميشه از اينكه گل بزنند هيجان زده هستند ولى بعضى وقتها شما فشار را احساس ميكنيد .
او الان به اين نياز دارد كه ارام باشد و فقط بازى خود را انجام دهد و به اين اطمينان داشته باشد كه فرصت گلزنى را خواهد داشت . ”
اخرين وضعيت دنى رز ؟
” دنى امروز هم نميتواند بازى كند اما خيلى زود بر ميگردد . شايد اخر هفته ، شايد هم نه . ما مطمئن نيستيم . ”
ايا اين ممكن است كه ما برخى از بازيكنان اكادمى مانند شايون هريسون و ماركوس ادواردز را ببينيم كه امروز بازى ميكنند ؟
” هريسون مصدوم است . او بد شانس است زيرا كه اگر مصدوم نبود ، حتمن در تركيب قرار ميگرفت . ماركوس شايد در تركيب قرار بگيرد . “

درباره امیررضا غیوری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

http://www.20script.ir