مصاحبه بزرگ با رافائل فن در فارت

رافائل فن در فارت هیچ چیزی را به اندازه بازگشت به دوران طلاییش در تاتنهام دوست ندارد و همین موضوع باعث مکالماتی درباره‌ی هلندی جدید تاتنهام ، وینسنت یانسن شده که شاید این هلندی نیز موجب بازگشت دوباره و باشکوه تاتنهام به چمپیونزلیگ شود، همانند فصل ۲۰۱۰-۱۱ ؛ بهترین فصل دوران بازیگری فن در فارت ..

به گزارش وبسایت هواداران باشگاه تاتنهام در ایران ، این ستاره هلندی زمانیکه در تابستان ۲۰۱۰ از رئال مادرید به تاتنهام منتقل شد، در مرکز دید همگان قرار گرفت. شش ماه قبل تر از آن نیز این بازیکن در فینال جام جهانی آفریقای جنوبی مقابل اسپانیا قرارگرفته بود که به توجه فوتبال دوستان به این بازیکن را زیادتر کرده‌بود.
رافا توانست در اولین بازی خود برای تاتنهام مقابل وولوز یک گل به ثمر برساند و سپس در بازی اول تیم در چمپیونز لیگ مقابل تیم هلندی توینتی گلی دیگر بزند تا تیم بازی را ۲ بر هیچ پیروز شود. از طرفی دیگر رافا در پیروزی اولین بازی تاتنهام در استادیوم امارات، مقابل آرسنال بسیار نقش داشت… بازی‌ای که با نتیجه ۳-۲ به سود تاتنهام به پایان رسید.
در ادامه موفقیت خود ، فن در فارت نقش موثری در پیروزی افسانه ای تاتنهام در چمپیونزلیگ مقابل اینترمیلان با نتیجه ۳-۱ داشت.
رافا آن فصل را با ۱۵ گل در ۳۵ بازی در پریمیرلیگ و چمپیونزلیگ به پایان رساند ؛ فصلی که حتی هنوز هم با بازگشت به عقب به عنوان بهترین فصل در دوران بازیگری خود می شناسد. البته بعد از آن فصل نیز ، در فصل ۲۰۱۱-۱۲ عملکرد نسبتا خوبی با ۱۱ گل در ۳۳ بازی داشت . پس از آن فصل او به باشگاه هامبورگ بازگشت ، تیمی که قبل از پیوستن به رئال مادرید در سال ۲۰۰۸، عضو آن بود.

رافا، قبل از صحبت درباره وینسنت ، درباره روزهای خودت در تاتنهام برای ما بگو .
– می دانی … من خوش شانس بود چراکه شاید من با بهترین ترکیب تاتنهام بازی می کردم ؛ لوکا ، لدلی ، اسکات پارکر ، ادبایور ، دفو ، بیل و … ما ترکیب باورنکردنی‌ای داشتیم و من هرگز آن را فراموش نخواهم کرد. من هر دقیقه دلتنگ تاتنهام هستم … تاتنهام هنوز درقلب من است.

نظرت درباره آن شب ها، در چمپیونزلیگ چیست ؟
– من هم اکنون ۳۳ سال دارم و با وجود گذشت زمانی زیاد از آن دوران ، هنوز هم با همه درباره دوسال افسانه‌ای خودم در تاتنهام صحبت می کنم. شب هایی که ما در چمپیونزلیگ بازی می کردیم … واو … آن ها واقعا استثنایی بودند. ما برای اولین بار در چمپیونزلیگ بودیم اما فقط منتظر دیدن نتیجه نبودیم ، ما دائم در حال حمله بودیم. ما درنهایت توانستیم اینترمیلان را در خانه شکست دهیم … این برد موجب شد ما به عنوان سرگروه به مرحله‌ی حذفی صعود کنیم. ما درحال پرواز بودیم !! در اولین بازی مرحله‌ی حذفی توانستیم آث میلان را شکست دادیم و به یک چهارم‌نهایی صعود کنیم. در آن بازی ما باید به مقابل رئال مادرید می‌رفتیم، در برنابئو . متاسفانه بعد از ۲۰ دقیقه از بازی، تیم ما یک کارت قرمز دریافت کرد و پس از آن نیز بازی را واگذار کردیم. اگراینگونه نمی‌شد ، ما یکی از شانس‌های حتمی آن دوره از چمپیونزلیگ بودیم. ما در لیگ برتر نیز در رده پنجم ایستادیم. با این حال بنظرم آن فصل، بهترین فصل من بوده است.

rafa_730x700

درباره تاتنهام چطور ؟ آنها روی تو حساب بزرگی باز کرده بودند…
– این موضوع مربوط به دیگر افراد داخل تیم نیز می شد . تاکنون ۴ سال از جدایی من از تیم می گذرد اما هنوز هم وقتی به وایت هارت لین باز می گردم ، مردم از ملاقات من خوشحال می شوند.

تو چقدر از دربی ها مقابل آرسنال لذت می بردی ؟
– وقتی اولین بار به تاتنهام آمدم همه می‌گفتند “باید بازی مقابل آرسنال را پیروز شویم …”، همه تاریخچه تاتنهام و آرسنال را برایم شرح دادند و من هم می‌گفتم “باشه … حالا می بینیم”، وقتی که بازی خارج از خانه مقابل آرسنال را از نتیجه ۲-۰ به نفع حریف را به ۳-۲ به نفع خودمان بازگرداندیم و سپس در خانه نتیجه ۳-۳ را بدست آوردیم، تنها آن موقع می توانستم طمع گلی که به ثمر رسانده بودم را بچشم . من عاشق آن بازی ها بودم و آن روزها بهترین دوران من در تاتنهام بودند.

rafa_730d

وینسنت یانسن آخرین هلندی می باشد که به خدمت گرفته ایم . به عنوان یک بازیکن که بیش از ۱۰۰ بازی برای تیم ملی هلند انجام داده‌ای ، درباره او چه می توانی بگویی ؟
– وینسنت از لیگ دسته دو هلند به آلکامر آمد ، یک سال در اردویژه بازی کرد و کارش را عالی انجام داد. او در بازی های ملی برای هلند نیز عملکرد بسیار عالی‌ای داشت. به نظر من تاتنهام یک مهاجم بزرگ را به خدمت گرفته است. او هنوز جوان است و ظرفیت آموختن چیزهای زیادی را دارد. او قدرتمند است و گل های زیادی در هلند به ثمر رسانده است. تاتنهام مقصد بسیار مناسبی برای اوست … من آینده بزرگی برای او و تاتنهام می بینم.

نقطه قوت یانسن در چیست ؟
– او یک مهاجم واقعیست ، دوست دارد برای تیم تلاش کند و تنها یک گلزن نیست، او گل می سازد ! اگر شما در تاتنهام و پریمیرلیگ سخت کار کنید ، مردم عاشق شما خواهند بود و اگر گلزنی کنید ، یک افسانه خواهید شد . من امیدوارم که وینست هردوی آن را به انجام برساند.

درباره امین تاتنهامی

2 دیدگاه

  1. یادش بخیر واقعا بازیکن خوبی بود

  2. چه روزهایی توی تاتنهام داشت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

http://www.20script.ir