با وینسنت یانسن بیشتر آشنا شوید

به نقل از خبرگزاری اسکای اسپرت باشگاه تاتنهام با وینسنت یانسن مهاجم تیم فوتبال آلکمار هلند قرارداد ۴ ساله امضا کرد و به همین بهانه قصد داریم تا وی را زیر ذره بین قرار دهیم . 

به گزارش وبسایت هواداران باشگاه تاتنهام در ایران  آث میلان ، اتلتیکو مادرید و  ولفسبورگ در کنار آرسنال و اورتون خواهان به خدمت گرفتن این مهاجم ۲۲ ساله بودند اما در نهایت این مائوریسیو پوچتینو بود که موفق شده تا رود فان نیستروی جدید را از چنگ این باشگاه ها در بیاورد و این بازیکن با قراردادی به ارزش ۱۸.۶ میلیون پوند به تاتنهام پیوست .

IMG_20160712_213317

خون ورزش در رگ های یانسن جریان دارد ، مادرش آنه ماریا یانسن یکی از ورزشکاران بنام و مدال آور هلند در سالیان گذشته است . وی در رشته شنا ، سه مدال المپیک و مدال طلای مسابقات جهانی را در اختیار دارد و در سال ۱۹۸۲ به عنوان بانوی سال ورزشکار هلند شناخته شد .

وینسنت یانسن دوران ورزشی خود را از تیم های  پایه فاینورد آغاز کرد و موفق شد با هتریک در بازی پایانی ، تیمش را به مقام قهرمانی جوانان هلند برساند . حال زمان آن رسیده بود که این استعداد به بلوغ رسیده ، دوران حرفه ای خود را آغاز کند . وی تابستان سال ۲۰۱۳ از غول های هلند جدا شد .

پس از متقاعد کردن سران تیم زادگاه خود یعنی آلمره سیتی به عنوان بازیکن آزاد به این تیم پیوست و در ۷۴ بازی ۳۲ گل به ثمر رساند .

فرم ایده آل یانسن و پشتکار او نظر تیم هایی نظیر آلکمار را به خود جلب کرد و باعث شد تا او را به خدمت بگیرند . در ابتدا ، پسر هلندی نتوانست انتظارات را برآورده کند و در هشت بازی ابتدایی موفق به باز کردن دروازه حریفان نشد . اما ورق در بازی برابر توئنته برگشت .

نخستین دبل یانسن موتور گلزنی او را روشن کرد و توانست در هشت بازی پیاپی این روند را ادامه دهد . وی بعد از ۵۲ سال به اولین بازیکنی تبدیل شد که در نیمه دوم فصل لیگ هلند موفق به زدن ۲۰ گل شده است .

فصل گذشته در طی ۳۴ بازی ۲۷ گل به ثمر رساند و عنوان آقای گلی لیگ را از آن خود کرد . روند رو به رشد او موجب شد تا نظر دنی بلیند سرمربی تیم ملی هلند هم به او جلب شود. پس از اولین بازی ملی در ماه مارس پیشرفت قابل توجهی از خود به نمایش گذاشت و در صحنه ملی بیش از پیش ظاهر شد . وی در دیدار هلند و انگلستان که در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار شده بود بهترین بازیکن زمین لقب گرفت .

شیوه بازی

یانسن تنها یک مهاجم نیست . او فراتر از یک تمام کننده نشان داده . کنترل او روی توپ باعث سردرگمی مدافعان حریف می شود . وی توانایی بالایی نیز در ارسال پاس های کلیدی دارد.

یانسن بسیار تاکتیک پذیر میباشد . قد و قدرت وی به او این اجازه را میدهد که در نوک پیکان تیم قرار بگیرد ، به اضافه سرعت و جا به جایی های پی در پی او برای مدافعان دردسر ساز میشود .

چگونه توجهات را به خود جلب کرد

یانسن در جریان پیروزی ۱-۵  آلکمار برابر زووله روی تمامی گل ها نقش اساسی داشت . چهار گل  و یک پاس گل  او را به طور جدی به فوتبال دنیا معرفی نمود .

روند گلزنی وینسنت یانسن باعث شد او را با مهاجم اسبق تیم فوتبال منچستر یونایتد رود فان نیستروی مقایسه کنند .

وی در مصاحبه ی اخیر خود گفت :  از فصل گذشته به عنوان فصلی فوق العاده یاد خواهم کرد . گل های بسیاری به ثمر رساندم و توانستم به تیم ملی دعوت شوم ، در ورزشگاهی همچون ومبلی مقابل انگلستان گلزنی کردم ، میتوان گفت بهترین سال فوتبالی من بود . برای برداشتن گامی بزرگ آماده ام . اگر واقع بین باشیم تیم بزرگ هلند توانایی حفظ مرا ندارد ، دلیلش دستمزد بالای من نیست بلکه رقم انتقال من علت اصلی آن است .

ماریو ملیکویت مدافع اسبق آژاکس و تیم ملی هلند درباره وی میگوید : گل های بسیاری به ثمر رسانده  ، کنترل او روی توپ بسیار خوب است . او میداند دروازه کجاست !

مربی دوران جوانی یانسن هم از او چنین تعریف کرد :  او همواره برای ورزش کردن زندگی میکند ، روزی نیست که از تمرین کردن دست بکشد .

از شخصیت او جنگندگی را میتوان دریافت کرد  همچنین بازی بدون توپ او بسیار تاثیر گذار است و از این حیث میتواند به تنهایی مدافعان حریف را به خود مشغول سازد .

 

درباره سعید پیردهقان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

http://www.20script.ir