گفت و گوی بزرگ _ هری کین _

برخواهیم گشت به آخرین تورنمنت مهم ملی ، جایی که هری کین نشانه های بازیکنی را از خود به نمایش گذاشت که طی دو سال آینده رکورد های زیادی را به زانو در خواهد آورد.

به گزارش وبسایت هواداران باشگاه تاتنهام در ایران تنها ۲۰ سال داشت که در بحبوحه ی آماده سازی تیم ملی انگلستان برای جام جهانی ۲۰۱۴ ، پسری از تاتنهام کشف شد .

پس از اولین بازی با پیراهن تاتنهام و سپری کردن مدتی به صورت قرضی بازیکن جوان آکادمی ۱۹ بار برای تاتنهام در رقابت های گوناگون به میدان رفت و توانست در پایان فصل جواب اعتمادی که به وی شده بود را بدهد . اولین گل خود را ۷ آوریل در لیگ برتر مقابل ساندرلند به ثمر رساند و پس از آن در برابر وست بروم و پالاس .

ماه می سال ۲۰۱۴ و پس از نمایش های غیر منتظره و کشف استعداد وی ، در مصاحبه ای گفت : به عنوان یک بازیکن کم سن و سال باید منتظر این باشید که شانس به سراغتان بیاید و برای من این اتفاق در پایان فصل افتاد ، می بایست از آن به بهترین نحو استفاده کنید ، مهم نیست چه زمانی بهتان روی خواهد آورد .

” هدفم این است که در بازی های بیشتری از ابتدا در ترکیب تیم باشم و گلهای پرشماری به ثمر برسانم ، در اواخر فصل به عنوان جانشین وارد زمین شدم و میخواهم فصل آینده از ابتدا مورد استفاده قرار گیرم . البته میدانم که این مسئله مستلزم تمرین های پرفشار و زیادی است ، اما این اعتماد به نفس را با خود به فصل آینده خواهم برد. ”

در فصل ۲۰۱۴/۱۵  موفق شد ۳۱ بار دروازه حریفان را باز کند و در ثانیه ۷۹ حضورش در یک بازی رسمی با پیراهن انگلستان اولین گل ملی خود را به ثمر رساند و در پایان کفش طلای انگلستان را با رکورد بیشترین گل زده باشگاه در یک فصل از آن خود کرد.  ۲۵ گل زده در ۲۸ بازی او را پس از مارتین چیورز (۷۲-۱۹۷۰) به اسپرزی دیگری تبدیل کرد که ۲۰ گل پیاپی برای تاتنهام در یک فصل به ثمر رسانده.

حالا در سن ۲۲ سالگی همراه با تیم ملی انگلستان راهی مسابقات یورو ۲۰۱۶ فرانسه خواهد شد . جایی که سه شیر ها در نخستین دیدار خود در مارسی ، شنبه ساعت ۲۰ (به وقت محلی ) به مصاف روسیه خواهند رفت .

در طی فصل ۲۰۱۵/۱۶ و با زدن ۲۵ گل یکی از فاکتور های اصلی رسیدن تاتنهام به بالاترین جایگاه تاریخ این تیم در لیگ برتر بود .

اعجوبه ای برای تنها یک فصل …

” پس از اتمام فصل ۲۰۱۴/۱۵ صحبت های زیادی مبنی بر اینکه آیا میتوانم چنین نمایشی را دوباره تکرار کنم یا خیر وجود داشت . اما من همواره به توانایی های خود اطمینان کامل داشتم ، همیشه میدانستم که توان انجام این کار و بهتر شدن را دارم . تنها به حفظ فرم ایده آل ختم نمیشد ، باید بهتر و بهتر میشدم . خوشجالم که توانستم از پس این چالش بربیایم و حالا میخواهم فصل بعد نیز تکرارش کنم . ”

در ابتدای فصل اینگونه برداشت میشد که شرایط به خوبی پیش نمیرود ، درست زمانی که تنها یک گل در ۹ بازی به ثمر رسانده بودید ! چگونه از عهده آن برآمدید؟

“میدانستم که خوب بازی میکنم ، اگر موقعیت های گلزنی متعددی بدست نمی آوردم نگران کننده بود . اما فقط کمی بدشانس بودم و خارج شدن از چنین حالتی در گرو داشتن آمادگی روحی است . به عنوان یک مهاجم همیشه باید کمی شانس هم داشته باشید و در آخر این شانس نصیبم شد من هم به بهترین شکل از آن استفاده کردم . تنها باید سخت تلاش میکردم و بهترین خود را برای تیم به نمایش میگذاشتم ، پاداش این تلاش ها همراهش می آمد . ”

با ۲۵ گل فصل را به پایان رساندید که یک رکورد برای باشگاه در لیگ برتر محاسبه میشود . برای این مهم بازیکنانی مانند شرینگهام ، کلینزمن ، دفو ، کین ، برباتوف و بیل را از پیش رو برداشتید و در پایان کفش طلا …

این چیزی است که به آن میبالم . تمامی این نامها نه تنها اسطوره های باشگاه بلکه اسطوره های خانواده بزرگ فوتبال بشمار میروند . به توانایی هایم ایمان دارم و شکستن چنین رکوردی واقعا خاص بود .

بهترین مسئله این است که برای رسیدن به چنین افتخاری گام های بلندی برداشتید …

“برای من یعنی پیشرفت ، هم به عنوان یک بازیکن و هم یک انسان . سالهای گذشته تغییرات زیادی برای من به همراه داشت ، باید از آن ها درس میگرفتم و این چیزی است که از شما یک انسان واقعی خواهد ساخت . لحظات فوق العاده ای است . من و سایر هم تیمی هایم توانایی این را داریم که باز هم پیشرفت کنیم . با دیدن سرمربی و راهی که باشگاه در پیش گرفته تنها راه بهتر و بهتر شدن است . این را میدانم که باید بیش از این فصل و فصول گذشته تمرین کنم . ”

تدی شرینگهام ، لس فردیناند و رابی کین پس از شکستن رکورد ۲۱ گل ، به تمجید از تو پرداختند ، چه احساسی داشتید ؟!

احساس عجیبی بود احساس میکردم روی ابر ها سیر میکنم ، سخت است که پس از شنیدن همچین سخنانی از بازیکنانی که دوستشان داری هیجان زده نشوی ، اما باز هم باید افتاده رفتار کرد . اینگونه حرف ها اعتماد به نفس بیشتری به من میدهد .

از چه امتیازی متوجه شدید که فصلی خاص در پیش دارید !؟

فکر میکنم مصاف با سیتی (۴_۱) بازی بزرگی برایمان بود ، شکست دادن تیمی ک در ابتدای فصل فوق العاده کار میکرد این اطمینان را به ما داد که توانایی شکست هر تیمی را خواهیم داشت .

چه احساسی دارید وقتی بازهم به لیگ قهرمانان برخواهید گشت ؟!

هیجان انگیز است . از ابتدای فصل باشگاه برای چنین روزی هدف گذاری کرده بود . اگر از بازیکنان و هواداران سوال میکردید که دوست دارند چه اتفاقی در انتهای فصل رخ دهد همه پاسخ میدادند که خواهان حضور در لیگ قهرمانان هستیم . ما این هدیه را به آنها تقدیم کردیم و از این بابت بی نهایت خوشحالیم . همه بازیکنان برتر دنیا در لیگ قهرمانان حضور دارند ما هم در برابر بهترین تیم ها قرار خواهیم گرفت .  مشتقانه برای چنین زمانی لحظه شماری میکنم .

شب های لیگ قهرمانان ۲۰۱۰/۱۱ را بخاطر دارید ؟

۱۵ یا ۱۶ ساله بودم ، هتریک گرت بیل در سن سیرو و پس از آن در وایت هارت لین ، لیگ قهرمانان تورنمتی خاص است که همه را به وجد می آورد . وقتی وارد زمین میشوی ، موسیقی ، حسی که همه وجودت را فرا میگرد فوق العادست . اما باید بخاطر داشته باشید که به عنوان طرفداران این تورنمنت به آنجا نخواهیم رفت . ما میرویم که تفاوت هارا رقم بزنیم . نباید ترس وجودمان را فرا بگیرد . اگر دلیلی برای حضور در چنین رقابتی داریم پس باید خودمان را برای رویارویی با رقبا آماده کنیم .

پوچتینو قرارداد جدیدی امضا کرد ، بازیکنان جوانی داریم ، رکورد های بسیاری شکستیم . آیا اینطور فکر میکنید که هنوز اول راه شماست؟!

همگی میدانیم که شرایط بسیار خوبی حکمفرماست . در مسیر درستی قرار داریم و بازیکنان جوانی در تیم حضور دارند که تشنه تاریخ سازی اند ، میخواهیم به پیشرفت ادامه دهیم . حالا طعم حضور در کورس قهرمانی لیگ برتر را چشیده ایم و میخواهیم آنرا تکرار کنیم .

فکر میکنید تجربه های بدست آمده از فصل گذشته در رشد جوانتر ها تاثیر داشته باشد ؟

بعله حتما همینطور است ، مردم فراموش کرده اند که بسیاری از ما اولین یا دومین فصل بازی در لیگ جزیره را تجربه میکنبم . به یاد داشته باشید در چه جایگاهی قرار داریم و به آن تجربه های حاصل از فراز و نشیب های فصل پیش را اضافه کنید ، ما محکوم به پیشرفت هستیم . باید از هر اتفاقی که فصل گذشته افتاد درس بگیریم چه خوب و چه بد .

و در پایان  تو ، دنی ، اریک ، دله و کایل در تیم ملی انگلستان برای مسابقات یورو ۲۰۱۶ حضور دارید ….

هیجان انگیز است . برای شرکت در مهم ترین تورنمنت دوران فوتبالیم لحظه شماری میکنم ، بازیکنان زیادی به فرانسه خواهند رفت و باشگاه میتواند به آنها افتخار کند .

 

 

 

درباره سعید پیردهقان

1 دیدگاه

  1. عالی بود این مصاحبه خسته نباشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

http://www.20script.ir