پوچتینو : باید بدنبال تقویت ترکیب خود باشیم

مائوریسیو پوچتینو سرمربی تیم فوتبال تاتنهام به تایید این مسئله پرداخت که سرنوشت این تیم بستگی به خریدهای تابستانی دارد .

به گزارش وبسایت هواداران باشگاه تاتنهام در ایران سفید های شمال لندن ،پس از یک فصل بسیار خوب صعود خود به رقابت های لیگ قهرمانان را قطعی میبینند اما به ترکیبی به مراتب قدرتمندتر نیاز دارند تا بتواند از عهده ی چالش های موجود در بازی های اروپایی برآیند .

تاتنهام بارها در لیگ اروپا با ترکیب هایی متفاوت برابر رقبا قرار گرفت و کادر فنی سیستم چرخشی را برای این رقابت ها انتخاب نمود اما جوانتر ها نتوانستند جایگزینی مناسبی برای بازیکنان اصلی تیم باشند .

دورتمند تیمی بود که توانست بهترین سود را از بازی های فشرده تاتنهام ببرد ، چرا که شاگردان پوچتینو تمام توان خود را بر روی دستیابی به عنوان قهرمانی لیگ جزیره متمرکز کرده بودند .

نمایشی در خور نام تاتنهام در هر دو رقابت ، ترکیبی قدرتمند تر از ترکیب کنونی را می طلبد .

مائوریسیو پوچتینو در مصاحبه ای به خبرنگاران گفت : کاملا واضح است که باید به تقویت ترکیب بپردازیم .

” من ، هواداران و بازیکنان همگی موافقیم که تیم نیازی مبرم به تقویت دارد . زیرا در لیگ قهرمانان سطحی متفاوت را تجربه خواهیم کرد . ”

” برای بازی در لیگ قهرمانان اروپا ، لیگ برتر و همینطور دیگر جام ها نداشتن نوسان بسیار مهم است ”

” تکرار نمایشی که این فصل داشتیم یک چالش برای ما محسوب میشود ،به همین دلیل باید فاصله ترکیب اول و دوم خود را به حداقل برسانیم . حضور در لیگ قهرمانان نیاز به انرژی بالایی دارد حتی بیشتر از لیگ اروپا . ”

اسپرز هم اکنون لقب جوانترین تیم لیگ جزیره را یدک میکشد اما حضور بازیکنان با تجربه در کنار جوانتر ها خالی از لطف نیست و میتواند بسیار مفید واقع شود .

سرمربی آرژانتینی سفیدزنبقی ها به این موضوع اذعان داشت که بازیکنان باید خود را از لحاظ روحی آماده کنند . همچنین تاکید کرد که باشگاه در تابستان دنبال جوان های مستعد آکادمی نیز خواهد بود .

وی در این باره گفت : بنظر من در تاتنهام بیشتر از آنکه به مسائل فنی و فوتبالی بپردازیم باید جنبه  انسانی را مورد توجه قرار دهیم . محدودیت هایی وجود دارد اما فکر میکنم جوانتر ها برای کمک به تیم مناسب تر از بازیکنانی هستند که سن و سال بالاتری دارند . این تنها دلیلی است که ترکیب امروز ما با چند سال گذشته متفاوت است .

 

 

 

درباره سعید پیردهقان

2 دیدگاه

  1. “در لیگ قهرمانان سطحی متفاوت را تجربه خواهیم کرد”
    همین جمله تمام منظور مائوریسیو رو توی خودش جا داده
    قطعا کار سختی خواهیم داشت …. جذب بازیکنای کلیدی و البته قانع که حاضر باشن با تیم تا آخر کار بیان واقعا حیاتیه برای فصل بعد.

  2. امیدوارم بتونه بازیکنای مورد نظر خودش رو جذب کنه. قطعا سال دیگه پوچتینو یه تیم کاملتری میبنده .این فصل رو بد شروع کردیم اما باید خوب تمومش کنیم. با یه برد پرگل جلوی نیوکاسل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

http://www.20script.ir