فایو من ! اختصاصی کانون هواداران تاتنهام در ایران

در این مقاله قصد داریم تا پنج نفر برتر از اعضای تیم را زیر ذره بین برده و رتینگ کلی‌شان را در نیم فصلی که گذشت اعلام کنیم.در این رده بندی علاوه بر فاکتورهای فنی فاکتور محبوبیت بازی نیز از طرف کانون هواداران تاتنهام در ایران درنظر گرفته شده است.

۱-توبی الدروایرلد

توبی نیم فصل فوق‌العاده‌ای را پشت‌سر گذاشت؛ بالاخره بعد از چندین فصل اسپرز فنس‌ها به محکمترین مرد اسپرزی این روزهای‌شان محکم دل بستند.او و خط دفاعی تیم نمره قابل قبولی در نیم‌فصل اول کسب کردند٬ در امر پوشش خط دفاعی و مهار مهاجمان حریف توبی بسیار عالی بود ما به او نمره ۸ را می‌دهیم.از لحاظ دوندگی توبی پا به پای بازیکنان حریف دوید او تلاشش را کرد و از خط دفاع تیم به خوبی محافظت کرد٬ اشتباهات معدود او زیاد درنتیجه بازی تاثیرگذار نبودند؛ ما به او نمره ۶.۵ را می‌دهیم.یکی از نشانه های مهم هر مدافع بزرگ ارسال پاس‌های بلند است؛ به جرات می‌توان گفت توبی در یکی از بالاترین سطوح ارسال‌کنندگان پاس بلند برای خط میانی و مهاجمان است؛ نمره ۸.۵ بسیار برازنده اوست.از لحاظ محبوبیت سبک بازی توبی گوی سبقت را از هری‌کین و دله‌علی ربود؛ هیچ اسپرز فنسی در ایران وجود نخواهد داشت که عاشق توبی دوست داشتنی نشده باشد٬ ما نمره ۹ را به او می‌دهیم.در مجموع توبی با ریتینگ ۸ در صدر بازیکنان برتر تیم در نیم فصل اول لیگ برتر جای می‌گیرد.

 

 

۲-هری کین

بدون شک هری نقش بسیار قابل توجهی در موفقیت های نسبی این فصل داشته است٬ هرچند او در ابتدای فصل نا امید کننده بود اما به تدریج اعتماد از دست رفته خود را بازیافت.او در امر گلزنی موفق عمل کرده و نمره ۸.۵ را برای او درنظر می‌گیریم.از لحاظ دوندگی هری میانگین ۹.۲ کیلومتر را داشته است که برای یک مهاجم نوک راضی‌کننده است؛ نمره ۷.۵ را برای او درنظر می‌گیریم.شرکت در کارهای تیمی؛ هری در کار تیمی نیز در نیم فصل اول به نسبت موفق بوده و توپ‌های برگشتی از خط دفاع را بخوبی حفظ می‌کرد و هماهنگی خوبی با خط میانی تیم داشت٬ نمره ۷ را برای او درنظر می‌گیریم.از لحاظ سبک محبوبیت بازی و مورپسند بودن کانون هواداران ایران نیز به جز معدود مسابقاتی در اوایل فصل٬ نمره قابل قبولی دارد٬ ما به او نمره ۶.۵ را می‌دهیم.در مجموع هری به ریتینگ ۷.۳۷۵ رسید.

 

 

۳-هوگو لوریس

کاپیتان این فصل٬ فصل موفقی را پشت سر گذاشته و با کلین‌شیت‌هایش در این فصل ٬ تاتنهام را  بدل به بهترین خط دفاع لیگ کرده است.هوگو کمترین گل ممکن دربین دروازبانان لیگ برتر را خورده است همین کافیست تا رتینگ ۹ را برای او درنظر بگیریم.در امر هماهنگی با مدافعین نیز هوگو نسبت به فصول قبل٬ فصل موفق تری را سپری کرد. “۷”از نظر اشتباهات فردی هوگو نسبت به فصل قبل بسیار مطمئن‌تر شده اما هنوز در برخی بازی ها شاهد سیوهای نا امیدکننده ای از او هستیم٬ او در بازی با نیوکاسل بسیار نا امیدکننده بود٬ نمره ۶ را برای او در این بخش درنظر می‌گیریم.از لحاظ محبوبیت سبک بازی هوگو یک نقطه اتکا برای تیم است و هواداران نسبتا از او راضی هستند نمره ۷ را به او می‌دهیم.در مجموع هوگو لوریس به ریتینگ ۷.۲۵ می‌رسد.

 

۴-دله علی

او بهترین است اگر در این قضیه تردیدی دارید نگاهی به بازی های این فصل پرمیرلیگ بی اندازید.علی در این فصل برای بزرگ شدن و بزرگ بودن خط بطلانی کشید بر روی فاکتوری به نام سن٬ به عملکرد او میپردازیم.علی در امر گلزنی فراتر از انتظار عمل کرد با گل‌های تاثیرگذاری که به ثمر رساند فارغ از تعداد آنها ما به او نمره ۹.۵ را می‌دهیم.شاید تنها نقطه تاریک علی میزان دوندگی او باشد٬ درست است که آمار دوندگی او با میانگین ده کیلومتر قابل قبول است امّا دوندگی او آنچنان که باید شاید مؤثر نبود او به دلیل جوانی مسیرهای طولانی را پا به توپ حرکت می‌کرد ما به او نمره ۶ را می‌دهیم.با وجود اینکه علی تازه به وایت هارت لین آمده است اما هماهنگی او با سایرین قابل قبول است؛ ما نمره ۷ را به او می‌دهیم.از نظر محبوبیت سبک بازی با وجود اینکه برخی اوقات تا لحظات پایانی در بازی حضور داشت اما کانون هواداران تاتنهام در ایران او را در برخی بازی ها محو شده می‌دید و یا به دلیل خستگی توپ‌های زیادی را از دست می‌داد که موجب تنش میشد؛ ما به او نمره ۶ را می‌دهیم.در مجموع دله علی با ریتینگ ۷.۱۲۵ در رده چهارم برترین بازیکنان نیم فصل اول جای می‌گیرد.

 

۵-کریستین اریکسن


مرد یخی اسپرز همچنان نقطه اتکای تیم است٬ او چنان در بین هواداران ایران محبوب است که اصلاً به درستی جرأت نقد او را نداریم!
ما به او نمره ۴ در گلزنی٬ ۸.۵ در مشارکت کارهای تیمی و ۶ را از لحاظ دوندگی می‌دهیم.
ازنظر محبوبیت سبک بازی نمره ۱۰ چیزی کمتر از آن چیزیست که استحقاقش را دارد امّا چه کنیم که چرتکه ما در ماکزیمم ممکنش همین مقدار را باید نشان بدهد.

با آرزوی موفقیت برای تمام بازیکنان و کادرفنی باشگاه تاتنهام

رضا پارسا

 

 

7 دیدگاه

 1. خدایی توبی آلدروایرلد بی نظیره اصلا عشقه این بشر .
  خدایی خیلی خیلی محبوب هست

 2. واقعا توبی بهترین خرید حضرت پوچ بود!! از وقتی اومده دفاع تیم منقلب شده واقعا! اگه بهترین خط دفاعی تا حالا رو داریم به خاطر شناخت خوب یان و توبی از همدیگه است! واقعا این بشر عالیه!
  از بین همه فایو من من امسال توبی رو انتخاب می کنم!

 3. سينا دانشگر

  هر پنج تا معركن! به خصوص توبي كه خط دفاع رو متحول كرد.اگه واقعا بخوايم بين اين ٥ تا يكي رو انتخاب كنيم واقعا كار سخته برامون!

 4. بالاخره بعد از مدت ها خیالمون تا حدودی از دفاع راحته

 5. اريکسن امسال بد شانسی آورد بخاطر مصدوميتش در غیر این صورت بهترین بازیکن تیمه

 6. به نظر من دله علی از بقیه بازیکنان آینده بهتری داره .حالا ببین من کی گفتم!

 7. مقاله خوبیه
  عالی بود رضا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

http://www.20script.ir