رویای قهرمانی برای تاتنهام این فصل

نمایش های درخشان تاتنهام با بازیکنان جوان خود تا به اینجای لیگ برتر انگلستان باعث شده است توجه خیلی از فوتبال دوستان دنیا به این تیم جلب شود و برای تیم فعلی اسپرز شانس قهرمانی در این فصل را دارا باشند.

 

به گزارش وبسایت رسمی تاتنهام در ایران، نمایش های درخشان شاگردان مائوریسیو پوچتینو در این فصل رقابت های لیگ جزیره باعث شده است تیم شمال لندنی جزیره در این فصل رویای قهرمانی و یا حداقل گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان سال اینده را برای خود متصور شود.

وقتی به میانگین سنی تاتنهام دقت می کنیم خود گواه این موضوع است که اسپرزی ها با میانگین سنی تقربیا حدود ۲۴ سال یکی از تیم های جوان لیگ و شاید جوانترین آن به شمار می روند. بازی های درخشان دله الی ۱۹ ساله که به عنوان بهترین بازیکن جوان لیگ جزیره در سال ۲۰۱۵ نیز انتخاب شدو همینطور ادامه روند مثبت هری کین و بازیکنان جوانی همچون اریک دایر،  تام کارول ، جوشا اونوماه باعث شده است تاتنهام تا به اینجای کار در رتبه ی چهارم لیگ جزیره قرار بگیرد.

البته میدان دادن به همچین بازیکن های جوانی در فصولی که تیم های متمول لیگ برتری میلیون ها دلار برای خرید ستاره ها خرج می کنند واقعا جرات می خواهد، کافیست به خریدهای منچستر یونایتد ،منچستر سیتی و حتی تیم های کم و نام و نشان دار نگاه کنیم تا متوجه شویم واقعا بازی دادن به این جوانان تا حدودی ریسک هم به شمار می رود کاری که مائوریسیو پوچتینو پیش از اینکه سرمربی تاتنهام شود در ساوتهمپتون به خوبی انجام داده بود،  ضمن اینکه بازیکنان جوان برای تیم مفید باشند از لحاظ بحث در آمدزایی هم برای باشگاه خود موثر باشند.

اسپرزی ها در کنار جوانان خود بازیکنان با تجربه ای همچون کاپیتان خود و کاپیتان تیم ملی فرانسه هوگو لوریس را در ترکیب  دارند که کمک شایانی به جوانان تیم می کند در کنار لوریس بازیکنانی همانند یان ورتونگن، توبی آلدرویلد، کایل والکر، موسی دمبله و ستاره دانمارکی اسپرز کریستین اریکسن ترکیب یکدستی را برای اسپرز درست کرده اند.

با این حال اسپرز ضعف هایی در بعضی از نقاط زمین دارد،  به خصوص در پست مهاجم نوک،  آن ها نقطه اتکایی مناسب به غیر از هری کین جوان ندارند که این ضعف را می توانند در ژانویه با خرید مهاجم برطرف کنند. هر چند هیونگ مین سون، مهاجم کره ای تاتنهام که تابستان راهی وایت هارت لین شد در فاز هجومی عملکرد مثبتی از خود به نمایش گذاشته است.

با همه ی این اوصاف تاتنهامی ها می توانند در این فصل رویای قهرمانی را در سر بپرورانند، هر چند تحقق این امر حداقل برای این فصل کمی دور از واقعیت و انتظار به نظر می رسد با وجود تیم آماده ی آرسن ونگر ،  منچستر سیتی پر ستاره و همینطور لسترسیتی شگفتی ساز  می توان برای اسپرز در این فصل کسب سهمیه لیگ قهرمانان سال آینده ایده آل باشد.  تاتنهام می تواند با قهرمانی در جام حذفی یا لیگ اروپا در این فصل پایان رویایی برای خود رقم بزنند.

اسپرز می تواند به قهرمانی لیگ جزیره در سال آینده بیاندیشد جایی که با راه یافتن تیم به لیگ قهرمانان و ماندن مهره های اصلی و تقویت تیم در تابستان آینده می تواند یکی از مدعیان لیگ برتر باشد.

 

درباره آندرانیک

2 دیدگاه

  1. قهرمانی…چرا که نه

  2. از وقتی که طرفدار تاتنهام شدم {اول دبیرستان}تا حالا که تقریبا ۸ سال میگذره؛هیچ فصلی رو ندیده بودم که تاتنهام اینقدر به قهرمانی نزدیک بشه.هر چند که خیلی سخته .ولی به نظر من سال آینده میشه قهرمان شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

http://www.20script.ir