جیمی کرگر عملکرد هری کین و دله علی را تحسین کرد

 کرگر این صحبت‌ها را در حالی به زبان آورده که دو شب گذشته شاهد عملکردِ هری‌کین در جریان پیروزی ۳ بر ۱ تاتنهام در مقابل استون‌ویلا بود. مهاجمِ جوان تیم‌ملی‌فوتبال انگلیس شب کم‌فروغی را در وایت هارت لین داشت اما در دقیقه ۹۳ توانست گل سوم تیم خود را رویِ پاس اریک‌ لاملایِ آرژانتینی به ثمر برساند.

به گزارش وبسایت رسمی باشگاه تاتنهام در ایران و به نقل از طرفداری کرگر اعتقاد دارد کین حتی تا قبل از به ثمر رساندن این گل نقش کلیدی‌ای را برای اسپرز ایفا کرده است و فاکتورهای مهم‌تر از گل‌زدن در فوتبال او وجود دارد. فاکتور‌هایی که می‌توان آن‌ها را پاسخی مناسب برای منتقدان کین دانست. منتقدانی که اعتقاد داشتند وی فقط یک‌فصل فوق‌العاده را سپری کرده و به‌نوعی یک جرقه بوده است!

کرگر ادامه می‌دهد:

هری‌کین حتی اگر در گلزنی ناکام باشد، بازهم یک مهاجم خلاق و فوق‌العاده محسوب می‌شود و مردم او را بی‌جهت با تدی شرینگهام مقایسه نمی‌کنند. همین باعث می‌شود که کسی به کنار گذاشتن وی فکر‌ نکند. حتی در صورت به ثمر نرساندن گل در ابتدای فصل!

عملکرد دله‌علی، دیگر بازیکن جوان تاتنهام هم تحسین کرگر را برانگیخت. این بازیکن نوزده‌ساله که محصولِ باشگاه میلتون کینز است، توانست دومین گل تاتنهام را به ثمر برساند. این گل دومین گلِ دله‌علی برای تاتنهام بود. نخستین گل وی دو ماه پیش در برابر لسترسیتی و در جریان تساوی ۱-۱ تاتنهام مقابل این تیم به ثمر رسید. کرگر اعتقاد دارد دله‌علی بازیکن دونده و البته خونسردی است که وجود این فاکتورها با توجه به سن و سال کمش، فوق‌العاده به نظر می‌رسد. تعداد بازیکنانِ انگلیسی‌ای که همانند او در یک تیم بزرگ بازی می‌کنند زیاد نیست و دله هم نشان داده که از گل زدن ترسی ندارد. همین امر باعث می‌شود که او روز‌‌ به‌روز برای حضور دربازی‌های بزرگ آماده‌تر شود. همچنین باید نگاهی به مصاحبه بعد از بازی وی انداخت که نشان از فروتنیِ او دارد. چیزی که برای بازیکنان جوان فوق‌العاده مهم خواهد بود. دله‌علی همانند یک رهبر جوان به نظر می‌رسد.

استون ویلا اما پس از چندین شکست پی‌درپی، حالا در رتبه‌ بیستم جدول قرارگرفته و باید یکشنبه‌ هفته‌ آینده در ویلا پارک به مصافِ منچسترسیتی برود. آن‌ها که رمی گارد، سرمربی سابق لیون را به‌جای تیم شروود انتخاب کرده‌اند، در دقیقه ۷۹ توانستند با گل جردن آیو غنایی، نتیجه را ۲ بر ۱ کنند اما این برای فرار از شکست کافی نبود. گرچه کرگر اعتقاد دارد ویلا می‌تواند به کسب امتیاز در آینده امیدوار باشد.

کرگر هم‌چنین در رابطه با عملکردِ استون ویلا اضافه کرد:

من چند هفته پیش توانایی‌های رودی گستد، مهاجم استون‌ویلا در آنفیلد و مقابل لیورپول را دیدم. جایی که وی دو بار دروازه لیورپول را گشود. ارزش عملکرد وی در برابر تاتنهام در حالی مشخص‌ می‌شود که شاهد بازی درگیرانه او در نیمه‌ دوم بودیم. جایی که کاپیتان ویلا یعنی آگبونلاهور، در درگیری‌های فیزیکی شرکت نمی‌کرد و گستد وظایف خود را در این زمینه به‌خوبی انجام داد. تاتنهام در کل بازی، ویلا را کنترل کرد و به‌جز ۱۰ الی ۱۵ دقیقه‌ آخر بازی، آن‌ها نمایش بهتری داشتند و مستحق رسیدن به گل سوم هم بودند.

درباره آرش احمدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

http://www.20script.ir