بزرگ بودن یا نبودن مساله این است!

یک روز قبل از بازی که می‌شود حیران و بُهت‌زده٬ این به آن و آن به این که فردا چه خواهد شد٬اضطراب و استرس شروع می‌شود اظطرابی که لذت بعد از برد را آنچنان که باید و شاید شیرین نمی‌کند٬ اما و اگرها ذهن ها را مشغول می‌کند و رگباری از پیش‌بینی‌ها قلبت را نشانه گرفته که نه می‌توانی آن‌را رد کنی و نه می‌توانی انکارش کنی و نه به قولی جا خالی‌اش بدهی! و سرانجام استرس مرگ عرصه را چنان بر تو تنگ خواهد کرد که دیگر می‌ایستی و بُغض می‌کنی و فریاد سکوتت آنچنان گوشِ دلت را پاره می‌کند که بالاخره نعره‌زنان می‌گویی بـــس است من یک این چنین لذتی را نمی‌خواهم!
بزرگ بودن یا نبودن مساله این است یا ما تیم بزرگی هستیم و یا نیستیم؛ نمی‌شود هم تیم بزرگی باشیم و هم نباشیم؛ نمی‌شود ادعای سوزاندن سهمیه چمپیونزلیگ توسطِ آرسنال را چماقی کنیم بر سرشان که خود هنوز نمی‌دانیم تیم بزرگی هستیم یا نـیستیم؛ که اگر بزرگ هستیم هدف بزرگ خواه یا ناخواه ابزار و امکانات و تلاش بزرگ می‌خواهد٬ ما در حال تلاش بزرگ هستیم اما در روی یک تردمیل که ما را به جایی نخواهد رساند تنها عرق‌ریزان دست‌و‌پا می‌زنیم که از رویش نیفتیم!

لیگ شروع می‌شود٬ خبری از ستاره نیست٬ چراکه یک ستاره از یک مربی بزرگ حساب خواهد برد نه کسی که خود محتاج بزرگ شدن است! زمزه‌های فروش همان نیم‌چه ستاره‌هایمان گوش فلک را کر می‌کند٬ بازی اول از راه میرسد٬ عرق‌ریزان روی تردمیل می‌دویم و می‌گوییم بله این‌بار دیگر به پایان خط میرسم!
ما احتیاجی به لامبورگینی نداریم اما با دوچرخه هم نمی‌شود در فرمول یک شرکت کرد! هر روز و هر فصل این زمزه ها تکرار می‌شود اما هِی دستُ‌پایْ زدن ما روی تردمیل بیشتر می‌شود که نیفتیم و نعره‌زنان منتظر پایان فصل و خاموش شدن تردمیل هستیم چراکه دیگر نه رَمقی و نه اعصابی برایمان مانده است!

هر بزرگی را هدایتگری بزرگ لازم است اگرچه فاکتورهای دیگری نیز تاثیر خواهند داشت اما ما مدعی هستیم که در جمع چهارتیمِ‌برترِ لیگ‌برتر هستیم پس قرار گرفتن در جمع چهارتیم برتر بزرگی‌است٬ اما ما نشانی از یک هدایتگر بزرگ را نمیبینیم ! پس یا بزرگ نیستیم که رهبری بزرگ نداریم و یا بزرگ هستیم و نیازی به رهبری بزرگ داریم!

آقای لوئیس فَن‌خال٬ ونگر و آقای مورینیو شما چند جام در کارنامه خود دارید ؟ در چه تیم‌هایی به موفقیت رسیده اید ؟ چندصد بازی لیگ قهرمانان را تجربه کرده اید ؟
و حال آقای پوچتینو شما کمی برایمان بگویید حقیقتا حافظه ما کمی ضعیف است ای رهبر بزرگ شده هواداران متعصب تاتنهام !

12 دیدگاه

 1. عجب قلم تندی داری مهندس
  با اخراجش تو اواسط فصل موافق نیستم اما اخره فصل باید بره

  • مشکل چیه که باید سرمربی بره؟
   این نتایج که این سرمربی با تیم های بزرگ گرفته چه سرمربی شما توی تاتنهام سراغ داری که چنین نتایجی گرفته؟
   بعد
   این سرمربی بهترین سرمربی بعد از ردنپ هستش و خودشو ثابت کرده توی فصل قبل
   بعد اگه بازی ها رو نگاه کنی متوچه میشی مشکل سرمربی نیست
   همه چه در ایران چه در انگلیس تعریفش میدن

 2. اوه اوه اوه! خیلی دلت گرفته مث اینکه!!!

 3. واقعا بودن یا نبودن…چون ما با هر مربی ای یا بنجم یا شیشمیم…شاید مشکل از مربی نباشه

 4. تیم بزرگ که مربی بزرگ هم می خواد ولی آیا ما می تونیم یه مربی در خور اسممون بیاریم؟
  مثلا گزینه ها کی ان!

 5. ما چند ساله فقط روی تردمیلیم …

 6. مطمئن باشین که آرسنال وچلسی ومنچستر و…. با این بازیکنای جوون نمیتونن جز ده تیم باشن(با اون مربی هاشون)
  پوچتینو داره طبق سیاست باشگاه که جوان گراییه کار میکنه و مطمئن باشین که بالاخره مزد این جوان گرایی خودشو میگیره

 7. اینکه همیشه از نظر سرمربی ثبات نداشته باشیم خوب نیست…شما ارسنال یا دورتموند سال ۲۰۰۸ وحتی دورتموند این فصل رو تصور کن سرنوشتشون رو به سرمربی های بی تجربه میزارن…اما در بلند مدت (!؟)… وقتی شما ادم طمع کاری مثل لوی رو می بینید که به جای نگه داشتن ستاره ها فقط فقط به فکر ساخت نورتامبرلند هست دیگه نمیتونید انتظاری از پوچتینو داشته باشید… درسته که استادیوم مهمه اما…حتی اگه کلوپ یا سیمئونه هم بیان کاری رو نمیتونن بکنن …. مشکل از سرمربی نیست مشکل از سیاست های باشگاه هست که باعث میشه این اتفاق بیفته…هر هواداری ارزوی این رو داره که تاتنهام قهرمان لیگ جزیره بشه اما واقعا ما همه فاکتور های قهرمانی رو داریم و این سرمربی هست که مانع میشه؟…

 8. فعلا مربی خوبه نباید عوض بشه
  باید عملکرد پوچتینو رو در یه بازه زمانی حداقل سه ساله بررسی کرد
  تیم جوونه و احتیاج به تجربه بیشتر داره
  باید صبر کرد و حمایت کرد
  با یه باخت هیچی تموم نمیشه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

http://www.20script.ir