از درهای بسته تا قلب های تپنده

تاتنهام اولین بازی های خود را در مارشال انجام می داد. سپس با استقبال محله تاتنهام و هواداران روبرو شد و در آن زمان هری هاتسپر بنیان گذار باشگاه تاتنهام از مارشال به نورثامبرلندپارک می رفت یک اتفاق بزرگ و روبه جلو

شاید هر باشگاهی را به واسطه طرفداران و هواداران آن بخوبی بتوان شناخت و آنها مهمترین رکن هر باشگاه هستند؛ آرامش و رفاه و خوشحالی هواداران مهمترین فاکتور مدیریتی هر مدیری است و اکنون دنیل لوی می خواهد آن را اثبات کند

زمزه های شروع ساخت ورزشگاه جدید: 

همه چیز از تعطیلی هایبری شروع شد. بله هایبری ! بعد از تعطیلی هایبری و احداث ورزشگاه جدید آرسنال٬ آنها بر این باور و عقیده رسیدند که دیگر از اسپرز فاصله بسیاری گرفته اند و آن را از بحث ها و گردهمایی ها و کلوپ های شبانه می توان به وضوح شنید.

تاتنهام با نتایج نه چندان جالب فصول ۲۰۰۰ تـــا ۲۰۰۴ و همچنین نقلِ‌مکان رقیب یکصد ساله خود به یکی از لوکسترین و شیک ترین ورزشگاه های انگلستان طرفداران خود را سرشکسته می دید٬ هرچند هری ردنپ برای مدتی آب سردی بود بر پیکره‌ی افراطیون آرسنالی و مرحمی بر قلب قوهای سفید اما هم‌چنان سایه رقیب دیرینه سنگینی عجیبی داشت؛ سرانجام با فتح کامینتی‌شیلد فصل ۲۰۰۹ و صعود به یک‌چهارم نهایی لیگ‌قهرمانان‌اروپا در فصل آتی اشتیاق و امید آتشین اسپرزها را شعله‌ور کرد.

وایت هارت لین مملوء از جمعیت! بلیت ها هفته ها قبل از بازی تمام می‌شدند و بیش از نیمی از هواداران نیز باید پشت درهای بسته٬ در روزهای سردِ لندن اشک شوق در چشمان حلقه زده شان را با فریادی بلند پنهان می‌کردند.

آرسنال بعد از مدت‌ها دَبِل شد!

تنها گرت بیل بیش از دو برابر کل تیم لیورپول به طرفِ دروازه آن‌ها شوت زده بود! تاتـــنهــام ۴ –  ۰ لیورپول .

یونایتد مات شده بزرگ اولدترفورد و سیتیزن‌ها مبهوت کامبَک اسپرز در آن شبِ رویایی!

این شور وحشتناک است این‌جا تنها یک هوادار یافت نمی‌شود او قلبش را در وایت هارت لین جا گذاشته است. لوی این را بخوبی حس میکرد؛ مردی که بیشتر به اعداد و ارقام معروف است مات این قلب‌ها شد!

شاید جنبه اقتصادی نیز بر تصمیم وی بسیار تاثیرگذار بوده‌باشد امّا او آن کودک شش ساله پشت درب وایت‌هارت‌لین را نمیتواند از یاد ببرد.

سرانجام پروژه احداث ورزشگاه جدید در سال ۲۰۱۱ بطور رسمی در هیئت‌مدیره مطرح شد و این پیشنهاد با قاطعیت تمام تصویب شد. 

مکان جغرافیایی ورزشگاه جدید: 

بعد از بررسی‌های متعدد هیئت مدیره و گروهی از مهندسین لندن و همچنین توجه به اقتصادِ لندن و ضربه نخوردن به هزاران شاغل؛ تصمیم برا آن شد که زمین ورزشگاه جدید در نیم مایلی وایت‌هارت‌لین باشد٬ البته عوامل بسیار متعددِ دیگر نیز وجود داشت که مهمترین آنها ذکر شد. 

ظرفیت ورزشگاه جدید: 

این مقوله بطور دقیق و شفاف مشخص نیست٬ به گفته برخی ورزشگاه جدید قطعا از اِمارات بزرگتر خواهد بود و به گفته منابع دیگر نزدیک به باشگاه؛ ورزشگاه ظرفیتی ۵۶۰۰۰ تا ۵۸۰۰۰ خواهد داشت.

اما نکته مهم و قابل ذکر این است که جایگاه طبقه پائینی ورزشگاه بزرگترین جایگاه و ظرفیت را در کلِ بریتانیا دارد. به گفته لوی زمین ورزشگاه جدید بسیار بزرگتر از وایت‌هارت‌لین خریداری شده که ساخت طبقه بزرگ پایینی هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ میزان رضایت هواداران موردِ ارزیابی قرار گرفته است و بدین ترتیب بزرگترین طبقه پائینی در بین کل ورزشگاه‌های بریتانیا از آنِ تاتنهام خواهد بود با ظرفیتی معادل حدود چهل هزار نفر. 

امکانات ورزشگاه

طبق آخرین اطلاعات منابع نزدیک به باشگاه تاتنهام چمن این ورزشگاه متحرک است و در زمان وضعیتِ بدِ جوی قابل پوشش و جابجایی است.

پیست کنارِ زمین از دیگر امکاناتِ ورزشگاه جدید خواهد بود.

راه اندازی درمانگاه در ورزشگاه

لوکسترین جایگاه‌های VIP 

رختکتن‌های بسیار بزرگ٬ بزرگتر از تمامی ورزشگاه‌های موجود در لیگ‌برتر

شیکت‌ترین و بروزترین جایگاه‌های امکانات رسانه ای

اینترنت پرسرعت رایگان برای حاضرین در ورزشگاه

سرویس‌های بهداشتی پنج‌ستاره 

نامگذاری ورزشگاه

به گفته منابع نزدیک به باشگاه ورزشگاه با نام وایت‌هارت‌لین ۲ یا نیو وایت‌هارت‌لین کار خود را شروع خواهد کرد امّا تمامی این گفته ها هنوز از طرف مدیران بصورت رسمی و علنی تایید نشده است

تاریخ اتمام پروژه:

طبقِ برآوردها ساخت این ورزشگاه سه سال به طول خواهد انجامید؛ استارت از سال ۲۰۱۴ و پایان در اوایل یا اواسطِ ۲۰۱۷

5 دیدگاه

 1. “به گفته برخی ورزشگاه جدید قطعا از اِمارات بزرگتر خواهد بود ”
  امیدوارم تا اون موقع هم از وضعیت مون تو جدو هم جایگاه بهتر بشه
  تاتنهام تا اخر عمر تنها تیم مورد علاقه هر هوادار تاتنهام هست اما واقعا تا کی میخایم فقط استعداد یابی کنیم و اونارو بفروشیم؟(حالا به هر قیمتی که میخاد باشه) و جالبیش اینکه که وقتی که میفروشیم استعداد واقعی که بدردمون بخوره رو نمیاریم.(و بعد یه فصل یا دو فصل بفروشیمیش)
  دیگه هممون از ۵می یا ۶می خسته شدیم…

 2. مشکل تاتنهام اینه که هر فصل ترکیبش زیر و رو میشه…فقط کافیه یه فصل باشگاه سعی کنه که در خریدوفروش هاش دقت کنه تا نتیجه شو ببینه.الان مثلا بنجامین استامبولی چه فایده ای برای تاتنهام داشت یا سولدادو و….

 3. عالی بود مهندس پارسا

 4. عالی بود داش رضا . این مقاله جا مونده بود متاسفانه , الان خوندمش . زنده باد تاتنهام کبیر

 5. به نظر میرسه بعد از ساخت این ورزشگاه که هزینه زیادی هم باید داشته باشه باشگاه دست از فروش ستارههای خودش برداره و این یعنی یه گام به جلو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

http://www.20script.ir